Öldüğü bildirilen adam ameliyathanede uyanıyor

Curtissew

New member
Kentucky'li adamın aşırı dozdan öldüğü açıklandı

İle ilgili 
Daniele Orlandi 
Yayınlandığı tarih 20 Ekim 2024, 11:25

Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen ve kahramanı Kentucky'li bir adam olan bir korku filminden çıkmış gibi görünen bir hikaye. Anthony Thomas “TJ” Hoover II'nin aslında aşırı dozdan öldüğü ilan edilmişti, ancak doktorlar organ toplama işlemine başlamadan kısa bir süre önce 'uyanmıştı'. Hikaye kız kardeşi Donna Rhorer tarafından anlatıldı.

Aşırı dozdan öldüğü bildirilen adam, organları alınmadan uyanıyor

Adamın kız kardeşi, 2021 yılına dayanan ve ancak bugün ortaya çıkan, bir reklamla federal ve eyalet hükümetlerinin dikkatine sunulan dramatik olayı hatırlatarak, “Gözleri hareket ediyordu, ancak doktorlar bana bunların sadece yansıma olduğunu söyledi” dedi. netlik sağlayan hoc soruşturma. Yeniden ortaya çıkan bilgilere göre Anthony, Richmond, Kentucky'deki Baptist Sağlık Hastanesi'ne götürüldü ve burada doktorlar akrabalarına adamın “reflekslerinin veya beyin aktivitesinin bulunmadığı” bilgisini verdi. Beyin ölümü gerçekleştiğini açıkladıktan sonra onu yaşam destek ünitesinden çıkarmaya karar verdiler ve ardından ailesine Anthony'nin ölümü durumunda organlarının bağışlanmasına rıza gösterdiğini bildirdiler.

Bu nedenle doktorlar hangi organların bağışa uygun olduğunu doğrulamaya başladı ve ayrıca organ bağışçılarını onurlandırmak için planlanan şeref yürüyüşü adı verilen büyük fedakarlık jestini onurlandırmak için bir tören düzenlediler. Tam bu sırada kız kardeş, kendisinin de söylediği gibi, adamın gözlerinin açık olduğunu ve orada bulunanları 'takip ettiğini' gördü. Ama “bize bunların refleks olduğunu, normal bir şey olduğunu söylediler.” Ancak kendisi bunun tam tersi olduğuna inanıyordu: “Kalbimin derinliklerinde bir şeyler olduğunu biliyordum ama bunu Davut ve Golyat'la karşılaştırdım. Ben kimim ki tıbbi sisteme karşı çıkacağım?”.

Ölü ilan edilmesi, uyanış ve kız kardeşin hikayesi

'Uyanma' daha sonra, Hoover ameliyathanedeyken, organların alınmaya başlanmasından kısa bir süre önce meydana geldi. “Yaklaşık bir saat sonra doktor dışarı çıktı ve bizi bir kenara çekti. Hazır olmadığını söyledi. Uyanmıştı.” Yani ölmemişti. Bu nedenle doktorlar, uzun yaşamayacağı öngörüsüyle adamı taburcu ettiler ama durum böyle olmadı. Hoober aslında bugüne kadar hâlâ hayatta. İki soruşturma da sürüyor. organ bağışını yöneten yerel kuruluşun bir çalışanı tarafından yazılan şikayet mektubuna dayanarak yürütülmüştür.