Hindistan’da yolcu treni raydan çıktı: 288 kişi öldü

Curtissew

New member
Hindistan’ın doğusunda bir yolcu treni raydan çıktı, yaklaşık 300 kişi öldü ve çok daha fazlası yaralandı.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 2 Haziran 2023 | güncellendi 3 Haziran 2023

Doğu Hindistan’da dün (2 Haziran Cuma) meydana gelen yolcu treninin raydan çıkması, korkulduğu gibi gerçek bir kazaya neden oldu. katliam: Saatler geçtikçe ölü sayısı önemli ölçüde arttı, ancak arama hala devam ediyor. İşte en son güncellemeler.

Hindistan’da yolcu treni raydan çıktı: En az 288 ölü doğrulandı

En az 288 kişi öldü ve çok daha fazlası, bir yolcu treni raydan çıktıktan sonra kritik durumda hastaneye kaldırıldı. Kaza anında tren bir yük treni ile çarpıştı. Çarpışma ilçede meydana geldi. Balasör, Odisha’da, 2 Haziran Cuma günü. Ne yazık ki, ölü sayısı önümüzdeki birkaç saat içinde daha da kötüleşebilir.

Şimdiye kadar yayınlanan bilgilere göre, raydan çıkmak için Coromandel EkspresiKalküta’dan Chennai’ye uzanan . Çarpışmanın ardından raylı araç karşı şeride düştü. Yerel basın bunu bildirdi.

Kurtarma operasyonları olay yerinde sürüyor ve etkilenenlere “mümkün olan her türlü yardım” sağlanıyor. Bunu Hindistan Başbakanı açıkladı. narendra yollar bir tweet’te

#Odisha| Shalimar-Chennai Merkez #koromandel Ekspres tren yük treniyle çarpıştı #Bahanaga istasyon #Balasör.

Kazada çok sayıda kişinin ağır yaralandığından endişe ediliyor. Kurtarma çalışmaları başlatıldı ve @NDRFHQ oracıkta.#IADN pic.twitter.com/HoZRO5UQLX

— Indian Aerospace Defence News – IADN (@NewsIADN) 2 Haziran 2023
Odisha’nın baş sekreterinden not

“50’ye yakın ambulans geldi ama yaralı sayısı çok fazla görünüyor. Yaralıları hastaneye nakletmek için çok sayıda otobüs seferber edildi. Twitter’da paylaşılan bir gönderi aracılığıyla bildirmek için Pradeep JenaOdisha’nın Baş Sekreteri.

Gazetecilere verdiği demeçte, çarpışmanın “büyük bir kaza” olduğunu söyledi. HK Dwivedi, Batı Bengal Baş Sekreteri. İsmini vermek istemeyen Güneydoğu Demiryolu yetkilileri, ağır kayıplardan korktuklarını söylerken, ölü sayısını açıklamadı.

“Şu anda ayrıntılar ve kayıp rakamları hakkında yorum yapamam. Delhi’de kalıyordum ve kaza mahalline koştum” dedi. Reuters Archana JoshiGüneydoğu Demiryolları Genel Müdürü.

Joshi ayrıca çok sayıda yaralının hastanelere sevk edildiğini açıkladı. “Kharagpur ve diğer yakın istasyonlardan gelen demiryolu kurtarma ekipleri çoktan kaza mahalline ulaştı. Yardım ve kurtarma çalışmaları devam ediyor” dedi.