Göçmenler Meloni, İtalya-Arnavutluk anlaşmasına ikna oldu: “İlerleyelim”

Curtissew

New member
Giorgia Meloni, Il Tempo gazetesinin 80. yıl dönümü partisinde çeşitli güncel konular hakkında röportaj yaptı: her şeyden önce göçmenler

İle ilgili 
Jacopo Romeo 
Yayınlandığı tarih 24 Ekim 2024, 08:00

Başbakan, gazetenin 80'inci yıl kutlamalarında Zamanyönetmene uzun bir röportaj verdi Tommaso Cerno. Meloni çeşitli konulara değindi, asıl konu muhtemelen şu konularla bağlantılıydı: göçmenler.

Göçmenler, İtalya-Arnavutluk anlaşması: Meloni ilerlemek istiyor

“İtalyan ve Avrupa hukukuna tam uyum içinde belirlediğimiz bir çözümün, siyasetin aynı fikirde olmayan bir kesimi var diye ortadan kaldırılmasına izin vermeyeceğim. İlerlemeye kararlıyım çünkü İtalyanlara bir taahhütte bulundum – dün gece açıkladı Giorgia Meloni 'Il Tempo'nun 80. yıl dönümü kutlamaları sırasında Tommaso Cerno'nun mikrofonlarına. Başbakanın hiç şüphesi yok: “Bazı engeller olacağını hesaba katmıştım ama o bunların üstesinden gelecektir: İtalya-Arnavutluk protokolü işe yarayacak“. O anın en sıcak konusuna ilişkin başkan şunları da belirtti: Cümleyi mantıksız buluyorum Çünkü bu konu Arnavutluk'u değil, bazı ülkelerden gelen tüm kaçak göçmenleri ilgilendiriyor. Yargıçlar Avrupa Mahkemesi'nin bir kararına atıfta bulunuyor ancak yasadışı göçmenlerin gözaltına alınmasının onaylanmaması çok daha erken başladı. Arnavutluk meselesi önemli, bu cümlenin hükümetinkinden çok farklı bir vizyon tarafından dikte edildiğini düşünüyorum.” – sonucuna vardı.

Manevra, Giorgia Meloni'nin sözleri

atıfta bulunarak ManevraYerine, Giorgia Meloni açıktır: “Şu önceliklere odaklanıyor: iş, ücret, aile, sağlık ve öyle vergileri artırmadan çünkü bu bir gerçektir ve bunu hesaplarını düzenli tutarak yapmaktadır. Daha fazla paraya sahip olmak ve gelecek yıldan itibaren asıl zorluk bu.”