Claire’in hikayesi, ender olmaktan çok benzersiz

Curtissew

New member
İki vajinalı kızın hikayesi: 26 yıl boyunca “didelfik rahim” denilen bir malformasyondan muzdarip olduğunu görmezden geldi.

İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 28 Nisan 2023

Bilmeyi asla bırakmazsın. Kendileri bile değil. İnanılmaz hikayesi hakkında söylenmeli Claire Wrightşimdi 34 yaşında, 26 yıldır fiziksel durumunun ve sağlığının birincil derecede önemli bir yönünü görmezden geldi: didelfik uterus malformasyonu. Neyle ilgili?

İki vajinalı bir rahim

devamına rağmen mide ağrıları bu bir dismenore Olağandışı bir şekilde, doktorlar Claire’in sorunlarını başka komplikasyonlara bağlamışlardı. Kız, kocası Mark’tan bebek sahibi olmak için boşuna uğraşırken, bir gün şok edici bir keşif geldi ve sonunda 26 yıllık kafa karışıklığına bir açıklama getirdi: Claire, adında bir malformasyondan muzdarip. «didelphian uterus»nadir durumlarda – sizinki de onlardan biri – aynı zamanda iki vajina.

3 bin kişiden biri kadın

Claire Wright bu hikayeyi İngiliz dergisi aracılığıyla dünyaya anlattı. Güneş: «Doktorlar bana bu sorunun çok nadir olduğunu, az ya da çok etkilediğini söylediler. 3.000 kadından biri. Bir kız olarak hayatım, sürekli ıstıraptan oluşan gerçek bir cehennemdi, ama kimse benim gerçekte neye sahip olduğumu anlamamıştı. hissettiğim günler oldumidemi bıçakla kesme dürtüsü, Deliriyormuş gibi hissettim» diye itiraf etti görüşme sırasında. Claire’in klinik durumu hassas olmaya devam ediyor ama geç de olsa bazı hastalıklardan mustarip herkesin sahip olması gereken bir ayrıcalığa kavuştu: bilme hakkı.