Birleşik Krallık, müdür kantinden çok yağlı yiyecekleri çıkarıyor ve öğrencilerin ebeveynleri bunların üzerine tükürüyor

Curtissew

New member
Bir Walsall enstitüsündeki öğrencilerin velileri, okul kantininde daha sağlıklı bir diyet getirilmesini önerdiği için müdürü tehdit etti: işte menüde ne vardı

İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 10 Haziran 2023

“Gıda Nazi”. Bu nedenle öğrencilerin velileri Radleys İlköğretim Okulu Walsall’dan (İngiltere) anaparayı markalaştırdı Julie Copley okul kantininde meyve ve sebzelere dayalı daha sağlıklı bir diyetin getirilmesini önermek için.

Ebeveynlerden gelen tehditler

Enstitüdeki öğrencilerin birçoğunun sağlıksız beslenme alışkanlıkları geliştirdiğini fark eden müdür, daha besleyici seçenekler sunun (ve daha az yağlı) öğle yemeği için kantin menüsünde. Taahhüdü enstitüyü kazanmış olsa da gümüş ödül girişimde Yaşam İçin GıdaEbeveynlerin çoğu projesini takdir etmedi ve ona karşı çıktı: «üzerime tükürdüler. Ben, ailem ve personelim tehdit edildikdedi.

Menüde neler vardı?

Müdürün menü değişiklikleri okul dahil etsiz günler ve daha fazla seçenek ekleyerek vejetaryenler O vegan. Enstitü, çocukları kendi yiyeceklerini yetiştirmeye teşvik etmek için ortaklık kurmuştur. Winterley Lane Tahsisleri (bir topluluk bahçesi) ve Copley, değişikliklerin yavaş yavaş bir tutum değişikliğine yol açtığını doğruladı: «Biz ısrar ettik. bu okul yemeklerinin tüketimi arttı ve sonunda çocuklarımız yemeğin tadını çıkarıyor,” diye sözlerini tamamladı Copley.